Menu strony

Promocja RPO Województwa Śląskiego
Nowa siedziba Miejskiego Ośrodka, Kultury, Promocji i Informacji oraz Biblioteki w Szczyrku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Serowik   
piątek, 24 lutego 2017 11:50

W grudniu 2016 roku zakończyła się realizacja projektu  „Adaptacja budynku kina na potrzeby Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji oraz Biblioteki w Szczyrku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Rozwój infrastruktury kultury, priorytet: Infrastruktura domów kultury.

W ramach projektu przeprowadzono adaptację budynku kina przy ul. Beskidzkiej 106 na potrzeby Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczyrku. Projekt pozwolił na przeniesienie działalności ośrodka kultury w jedno miejsce, które zyskało nową nazwę Szczyrkowskie Centrum Kultury. W ramach projektu utworzono bibliotekę z czytelnią, salę wielofunkcyjną, przebudowano łazienki wraz z dostosowaniem jednej z nich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupiono kompleksowe wyposażenie biblioteki oraz sali wielofunkcyjnej, w tym zestaw nagłośnieniowy, oświetleniowy, okotarowanie sceny, stoły i krzesła na potrzeby organizowania spotkań, wydarzeń artystycznych. Wykonano także podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja przyczyniła się do podwyższenia standardu działania ośrodka kultury oraz podniesienia jego atrakcyjności oferty kulturalnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Załączniki:
Pobierz (biblioteka.JPG)biblioteka.JPG[ ]4239 Kb
Pobierz (czytelnia.JPG)czytelnia.JPG[ ]4303 Kb
Pobierz (sala wielofunkcyjna.JPG)sala wielofunkcyjna.JPG[ ]4295 Kb
Pobierz (sala wielofunkcyjna2.JPG)sala wielofunkcyjna2.JPG[ ]4292 Kb
Poprawiony: czwartek, 27 lipca 2017 10:32