Menu strony

Promocja RPO Województwa Śląskiego
Ochotniczo podwyższamy kwalifikacje
Podsumowanie projektu „OCHOTNICZO PODWYŻSZAMY KWALIFIKACJE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Wolicki   
poniedziałek, 28 marca 2011 07:19

Od czerwca do 30 listopada 2010 r. OSP w Szczyrku realizowała projekt w ramach PO KL Działanie 6.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich” pn. OCHOTNICZO PODWYŻSZAMY KWALIFIKACJE współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu zorganizowany został kursu Prawa jazdy Kat. C dla 12 mieszkańców Szczyrku, głównie członków OSP Szczyrk. W lipcu odbyły się zajęcia teoretyczne, od sierpnia trwały zajęcia praktyczne. W listopadzie wszyscy po zaliczeniu egzaminów wewnętrznych przystąpili do państwowego egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Dzięki projektowi 12 strażaków zdobyło uprawnienia do kierowania pojazdem powyżej 3,5 ton, przez co zwiększyły się kwalifikacje zawodowe i szanse na zatrudnienie.

Kurs był bezpłatny, został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. OSP w Szczyrku pozyskała dotację w wysokości 49 934,00 zł. W ramach projektu zakupiono sprzęt komputerowy z oprogramowaniem i urządzenie wielofunkcyjne wartości 5 320,00 zł.

OSP w Szczyrku składa gorące podziękowania Państwu Halinie i Bogusławowi Janek, Kierownictwu Ośrodka Szkolenia Kierowców w Wilkowicach za rzetelne i profesjonalne przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. C oraz bardzo dobrą współpracę przy realizacji projektu, umożliwiającą 12 druhom zdobycie uprawnień do kierowania samochodem ciężarowym.

Koordynator projektu
Barbara Kuzdrowska